WordPress Destek Hattı: +90 (216) 606 3773
WordPress Dünyasında Kara Cuma İndirimi!

Her yıl şükran gününden sonraki ilk Cuma gününe Kara Cuma günü bir değişle alışveriş günü deniliyor. WordPress camiasında da Kara Cuma indirim rüzgarları esiyor. WP Beginner ekibi indirimdeki bütün siteleri tek bir yazıda toplamış. Eğer sizinde WordPress üzerinde almak istediğiniz ve alamadığınız dijital bir öge varsa buradaki siteleri inceleyerek ucuza temin edebilirsiniz. Ben aradığımı burada bulamadım derseniz de bu yazıya gözde atabilirsiniz 😉 Unutmayın indirim Aralığın 1’inde bitiyor!

 

WordPress 2015 Topluluk Zirvesi

WordPress 4.4’ün çıkmasına yaklaşık 1 hafta gibi bir kısa süre kaldı. 2015 yılında WordPress 4.4’de dahil toplamda 3 kararlı sürüm 15+1 güvenlik ve bakım güncellemesi yayımlandı. Bol güncellemeli bir yılı geri de bıraktık. Aralık’ın 2 ve 3’ünde 2 gün boyunca topluluk üyeleri Slack üzerinde bir zirve gerçekleştirecek. Zirvenin genel amacı bu yıl boyunca neler yaptık, seneye neler yapacağız, WordPress nereye gidecek gibi konuları ele alıyor. Konuyla ilgili blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu zirveye Slack üzerinden sizde katılabilirsiniz.

 

WordPress.Com Yeni Yönetim Panelini Calypso’u Tanıttı

Geçen haftanın özetinde kapak konusunda bu konuya geniş geniş bir yer vermiştik.  Ama wp.com ekibi Calypso’yu ilk editör olarak yayımlandığı için bizde haliyle editör olarak yer vermiştik. Ama editörden daha da fazlası varmış :) wp.com JavaScript tabanlı geliştirdikleri Calypso WordPress’deki bütün ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde bir arada topluyor. Normal yönetim panelinden çok farklı olan Calypso, bakalım WordPress camiasına nasıl bir soluk getirecek? Konuyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

WPEngine’den Verimlilik ve Kârlılık Üzerine Webinar

WPEngine ekibi her ay olduğu gibi bu ayda güzel bir webinar düzenliyor. Hızla gelişen uygulamalara karşı 2016’nın planlamasını yapabileceğimizi içeren bu webinar başta ajanslar olmak üzere, serbest çalışanlar ve web geliştiricilerini kapsıyor. uGurus.com’un kurucusu ve vizyoneri Brent Weaver‘le, WPEngine’nin ürün yöneticisi Taylor McCaslin‘in gerçekleştireceği webinara katılabilirsiniz. Webinar Türkiye saatiyle 9 Aralıkta Çarşamba 12:00’de ve 18:00’de gerçekleştirilecek. Webinara buradan ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz.

 

WP-CLI Kickstarter’da 28.000 $ Fon Toplandı

WP-CLI Kickstarter'da 28.000 $ Fon Toplandı
WP-CLI Kickstarter’da 28.000 $ Fon Toplandı

WP-CLI’in yapımcı Daniel Bachhuber Kickstarter’da açtığı kampanyada 28.420 $ toplandı.  Kampanyayı duyurduktan 20 saat sonra hedeflediği 17.500 $’lık barajı çok rahatlıkla aştı. Kampanyanın temel hedefi WP-CLI’i geliştirmek için fona ihtiyaç duyması. Topladığı bu fonla WP-CLI’ı geliştirip hedeflediği özellikleri rahatlıkla yapabilecek. Hem böylelikle aylık maaş sorunu olmadan rahat bir şekilde ürüne odaklanıp geliştirmeleri yapabilecek. Kickstarter’daki kampanyaya buradan erişebilir ve sizlerde destek olabilirsiniz.

Bakalım kampanya kaç bin Dolar’lık fon toplayacak? Biz 40.000$ ve üstü diyoruz :) Peki ya siz kaç diyorsunuz? Yorum yaparak tahmininizi söyleyebilirsiniz! :)

 

WordPress Tema Dizinine İndirme Sayısı ile Aktif Kullanım Sayıları Eklendi

WordPress Tema İndirilme Sayısı ve Aktif Kullanım Sayısı
WordPress Tema İndirilme Sayısı ve Aktif Kullanım Sayısı

wordpress.org/themes‘e ufak geliştirmeler yapıldı. Temanın indirilmesi sayısı ile aktif kullanım sayıları eklendi. WordPress, Nasa kurumu gibi bütün istatiksel verileri herkesle paylaşmaktan çekinmiyor :)

 

WordPress Eklenti Dizininde Dile Göre Görselleri Sola veya Sağa Çevirme Özelliği Eklendi

WordPress’in kullanıcı deneyimine ne kadar önem verdiğini söylememize gerek yok. Yeni yapılan bir güncelleme ile artık eklenti dizininde görseller dile göre sola veya sağa çevrilebilecek. Bunu da artık eklenilen görsellerin sonuna -rtl koyarak çok rahatlıkla yapabiliyoruz. Nasıl mı? İşte böyle :)

İngilizce Eklenti Görseli
İngilizce Eklenti Görseli

 

İbranice Eklenti Görseli
İbranice Eklenti Görseli

 

#Dedikodu

Gelen geri bildirimlere göre karara bağlanmamış, özet olarak yazılamayacak maddeleri burada toplayıp, maddeler halinde listeliyoruz.

  • WordPress’de kullanıcı deneyimleri esintisi.
  • WordPress 4.4 RC yayımlandı! Konuyla ilgili blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.
  • WordPress’in resmi karakteri Wapuu, WordPress 4.4 ile artık yorum bölümünde kullanılabilir olarak geliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

“WordPress Dünyasında Kara Cuma İndirimi!” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir