WordPress Destek Hattı: +90 (216) 606 3773
envato-konya-bulusmasi

Evet yanlış duymadınız, Envatonun resmi buluşmasının ilki Konya’da gerçekleşiyor! Bu hafta gündeme gelen bir paylaşımdan gördüğümüz Envato Konya buluşması oldukça keyifli geçecek gibi gözüküyor, çünkü Envato katılımcılara bir çok sürprizi şimdiden gönderdi :)

Ayrıca buluşmanın yapılacağı yerde bizler için oldukça gurur verici bir kafe. Akın Soft tarafından yapılan bir Garson Robot’un çalıştığı kafede buluşma gerçekleştirilecek. Evet Garson bir Robot, hatta adı da ADA :) Buluşma 21 Kasım Cumartesi Cadde Meram kafede gerçekleştirilecek. Ayrıca sosyal medya üzerinden #EnvatoKonya etiketiyle takip edebilirsiniz. Etkinlik ile detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Visual Composer Güvenlik Güncellemesi

Son yıllarda WordPress dünyasında kullanımı artan Visual Composer (sürükle-bırak) eklentisi, şu sıralar ciddi bir güvenlik açığıyla gündemde. Eklentinin XSS açığı olduğundan acilen son sürüme güncellemenizi tavsiye ediyoruz. Envato konunun ciddiyetinden olacak ki 1 hafta içerisinde 2 kere bilgilendirme e-postası gönderdi. Eğer sizde temalarınız da Visual Composer kullanıyorsanız acilen 4.7.4 versiyonuna güncellemelisiniz.

 

WordPress 4.4 İçin Yeni Bir Geliştirici Ekibe Katıldı!

Her şey REST API için! REST API’nin WordPress çekirdiğine eklenilmesi için misafir bir geliştirici olarak Ryan McCue ekibe katıldı. Ryan yıllarca WordPress haşır neşir olduğundan WordPress camiasına bir çok katkıda sağlamıştır. Hatta REST API eklentisini başlatan ve 2 yıldan beri lider geliştiriciliğini yapmaktadır. Ryan REST API’nin çekirdeğe eklenilmesinde de aktif görev alacağından ona şimdiden teşekkürlerimizi iletiyor ve kolaylıklar diliyoruz! Teşekkürler Ryan! Konuyla ilgili resmi blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yeni Özel Sayfa *Şablonu WordPress 4.4’e Eklendi

Artık özel yazı formatlarımızın (Custom Post Type) herhangi bir yazıyı, yazı başlığını içeren bir şekilde statik sayfaya olarak tema içerisinde ekleyebileceğiz. Yani single-{post_type}-{post_name}.php olarak herhangi bir özel yazımızı, temamızın içerisinde farklı sayfada gösterebileceğiz. Bir nevi yazıya özel şablon gibi düşünebilirsiniz. Bunun birlikte is_single() fonksiyonunda da değişiklik yapıldı. Konuyla ilgili blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

WooCommerce İçin Özel E-Posta Tasarım Eklentisi

WooCommerce üzerindeki mağazanız için artık e-postalarınızı düzenleyip, istediğiniz şekilde gönderebilirsiniz. Email Customizer for WooCommerce eklentisi sayesinde, müşterilerinize giden e-postalarınız artık tamda istediğiniz gibi. Bu eklenti sayesinde istediğiniz gibi postalarınızı özelleştirilebilirsiniz. Renk seçeneklerinden tutun da başlıklara kadar bir çok detaylı değişikliğe izin verebiliyor. Hemde sadece 20$ :) WooCommerce’in varsa kesinlikle kullanmak isteyebileceğiniz türden bir eklenti 😉

Email-Customizer-for-WooCommerce

 

WP Engine’den Optimizasyon Webinarı

Siz tatildesiniz, peki ya siteniz? Mottosuyla WP Engine ekibi çok güzel bir Webinar düzenliyor. Webinar’ın ana konsepti, siz tatildeyken sitenizdeki artan ziyaretçi sayısını doğru şekilde optimize ederek olası kötü senoryalardan kurtarmak. Ayrıca Webinarın konuşmacıları arasında MaxCDN’den bir mühendiste yer alıyor. Toplam 2 kişinin konuşmacı olarak yer aldığı Webinar, Türkiye saatiyle 14 Ekim Çarşamba günü 13:00’da gerçekleştirilecek. Detaylı bilgiye ve kayıt işlemlerini buradan ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

 

2 Yıl Aradan Sonra Magnus 2.0 Teması Yayımlandı!

Uzunca bir sürenin ardından Magnus teması 2.0 sürümüyle çok tatlı bir hal aldı. Hugo Baeta tarafından bu hafta 2.0 sürümüne kavuşan tema, WordPress’in yeni versiyonlarını destekliyor. Tema oldukça sade olmasına karşı bir o kadar da kullanışlı. Dikkat aşık olabilirsiniz! :) Temanın demo adresine buradan, indirmek için buradan ulaşabilirsiniz.

magnus-wordpress-temasi

Fotoğraf Kaynak: http://kahve-tadinda.blogspot.com.tr

“Envato Konya Buluşması!” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir